Hacıqabul rayonu ərazisində Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anım gününə həsr olunmuş ağacəkmə aksiyası keçirilib
12 dekabr tarixində Hacıqabul rayonu ərazisində yerləşən Padarçöl təsərrüfatında Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anım gününə həsr olunmuş ağacəkmə aksiyası keçirilib. Hacıqabul rayonu ərazisində baş tutan tədbirdə “Agro Dairy” Qrupunun İdarə Heyətinin sədri Niyazi Əmirbəyov, İdarə Heyətinin üzvü, Bitkiçilik biznes istiqaməti üzrə icraçı direktoru Ramil Məmmədov, Hacıqabul Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Sevindik Hətəmov, rəsmi qonaqlar və şirkət əməkdaşları iştirak ediblər.
Aksiya çərçivəsində bölgənin torpaq-iqlim şəraitinə uyğun 750-dən çox ağac əkilib. Ağacəkmə kampaniyasının əsas məqsədi ərazidə yaşıllıqların artırılması, sağlam ekoloji tarazlığın formalaşdırılması və ətraf mühitin mühafizəsinə töhfə verməkdir.

Tree-Planting Campaign Dedicated to National Leader Heydar Aliyev Held at Padarchol Farm
On December 12, a tree-planting campaign dedicated to the commemoration of National Leader Heydar Aliyev was held at the Padarchol farm located in the Hajigabul district.
The event was attended by Niyazi Amirbayov, Chairman of the Board of Agro Dairy Group; Ramil Mammadov, Member of the Board and Executive Director for the Crop Production Business Direction; Sevindik Hatamov, Head of the Hajigabul District Executive Authority; as well as official guests and company employees.
Within the framework of the campaign, more than 750 trees suitable for the region’s soil and climate conditions were planted. The main objective of the tree-planting initiative is to increase green areas, promote a healthy ecological balance, and contribute to environmental protection.