“Agro Dairy” Qrup IAOM Eurasia 2025-də!
“Agro Dairy” Qrupunun nümayəndə heyəti İstanbulda keçirilən IAOM Eurasia Konfransı və Sərgisi 2025-də iştirak edib. Tədbir çərçivəsində “Qlobal Əmtəə Axını: İstehsal Reallıqları, Bazar Reaksiyaları və Hedcinq Strategiyaları” mövzusunda keçirilən panel görüşündə “Agro Dairy” Qrupun baş icraçı direktoru Niyazi Əmirbəyov moderator qismində çıxış edib. Sessiyada qlobal bazarlarda məhsuldarlıq, təchizat riskləri və dəyişən ticarət axınlarının təsirləri müzakirə olunub. Ekspertlər risklərin effektiv idarə olunması və düzgün bazar təhlili üçün hedcinq strategiyalarının vacibliyini xüsusi olaraq vurğulayıblar. Xatırladaq ki, IAOM Eurasia 2024 tədbiri Bakıda keçirilmiş və “Agro Dairy” Qrupu baş sponsor kimi çıxış edərək tədbirə təşkilati dəstək göstərmişdir.
Ölkənin aparıcı qida şirkətlərindən biri olaraq qlobal kənd təsərrüfatı dəyər zəncirinə töhfə verməkdən qürur duyuruq.

“Agro Dairy” Group at IAOM Eurasia 2025!
The delegation of “Agro Dairy” Group participated in the IAOM Eurasia Conference and Exhibition 2025 held in Istanbul. Within the framework of the event, Agro Dairy Group CEO Niyazi Amirbayov served as moderator of the panel discussion on “Global Commodity Flows: Production Realities, Market Reactions, and Hedging Strategies.”
The session focused on productivity in global markets, supply chain risks, and the impact of shifting trade flows. Experts highlighted the crucial role of hedging strategies for effective risk management and accurate market analysis.
It should be noted that IAOM Eurasia 2024 was held in Baku, where Agro Dairy Group acted as the main sponsor, providing organizational support for the event.
As one of the country’s leading food companies, we are proud to contribute to the global agricultural value chain.