“Agro Supply” MMC "Dayanıqlı Kənd Təsərrüfatında Toxumçuluğun Rolu" Mövzusunda Keçirilən Konfransda İştirak Edib
“Agro Dairy”nin törəmə şirkəti olan “Agro Supply” MMC, “Dayanıqlı kənd təsərrüfatında toxumçuluğun rolu” mövzusunda keçirilən konfransda iştirak edib. Tədbirdə toxumçuluq sahəsinin inkişafı və ərzaq təhlükəsizliyinin təmin olunması kimi vacib məsələlər müzakirə edilib.
Tədbir çərçivəsində toxumçuluq sahəsinin inkişafı, fermerlərin keyfiyyətli və sertifikatlaşdırılmış toxumlara çıxışının genişləndirilməsi və kənd yerlərində dayanıqlı inkişafın sürətləndirilməsi məsələləri müzakirə olunub.
Konfransda “Agro Dairy” şirkətinin İdarə Heyətinin üzvü, Bitkiçilik istiqaməti üzrə icraçı direktoru Ramil Məmmədov, “Toxumçuluğun inkişafında özəl sektorun rolu və dövlət dəstəyi” mövzusunda təqdimatla çıxış edib.
Eyni zamanda, “Agro Supply” MMC toxumçuluq sahəsinin inkişafına verdiyi töhfələrə görə Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi və BMT-nin Ərzaq və Kənd Təsərrüfatı Təşkilatı (FAO) tərəfindən təşəkkürnamə ilə təltif olunub.

“Agro Supply” LLC Participates in Conference on the Role of Seed Production in Sustainable Agriculture
The subsidiary of "Agro Dairy," "Agro Supply" LLC, participated in the conference on the "Role of Seed Production in Sustainable Agriculture." The event focused on crucial topics such as the development of the seed production sector and ensuring food security.
During the conference, issues such as expanding farmers' access to quality and certified seeds, accelerating sustainable development in rural areas, and the role of seed production in agricultural growth were discussed.
Ramil Mammadov, a member of the Board of Directors and Executive Director of Crop Production at "Agro Dairy," delivered a presentation on the "Role of the Private Sector and Government Support in Seed Production Development."
Additionally, "Agro Supply" LLC was recognized for its contributions to the development of the seed production sector with a certificate of appreciation from the Ministry of Agriculture and the Food and Agriculture Organization (FAO) of the United Nations.